Follow TV Tropes

Following

Pl / Zly Imperator Planety Mongo

Go To

Archetypiczny antagonista high (a czasem i heroic) fantasy.

Zazwyczaj mieszka w złowrogiej twierdzy w środku jakiejś mrocznej krainy, gdzie szykuje się do Objecia Wladzy Nad Swiatem przy pomocy swoich niegodziwych hord (zwykle niezbyt rozgarniętych) i straszliwego podkomendnego, który jest jego prawą ręką. Dodatkowe opcje obejmują Drużynę Minibossów, szafę pełną czarnych płaszczy i skórzanych strojów i władanie czarną magią lub jakimś potężnym acz wrażliwym artefaktem. Zapewne ma Zero Procent W Sondazach. Jest groźnym przeciwnikiem w walce, nawet jeśli walczy uczciwie, gdyż Władza Oznacza Siłę.

Advertisement:

Lubi czerń, i zwykle jest mężczyzną, stąd Mroczny Pan. Jeszcze bardziej skłonny jest do symboliki śmierci, zimna, zniszczenia, bólu i innych takich paskudztw. Dla przykładu, biel Białej Czarownicy C. S. Lewisa symbolizowała śnieg, zimno i wieczną zimę, natomiast zieleń Zielonej węże i jad. Jeśli jest Krolem Rybakiem, jego domem jest Mordor. A zwykle jest, bo Zły Imperator Planety Mongo często nawet nie jest człowiekiem (czy porównywalną istotą), a wcieleniem zła lub czymś takim.

Rzadko posiada Krolewska Krew. Czasem ma dziecko.

Często nosi zbroję (kolce w zestawie). Dodatkowe punkty jeśli nazywa się "Lord X".

Zwykle ma Zlowrogi Plan, który zamierza zrealizować przy pomocy Standardowych Technik Mrocznego Wladcy.

Porównaj z Diabolicznym Mozgiem (krok niżej) oraz Galaktycznym Zdobywca, Wladca Wymiaru i Miedzywymiarowym Zdobywca (krok wyżej).

Top

How well does it match the trope?

Example of:

/

Media sources:

/

Report