Follow TV Tropes

Following

Pl / Prima Baleron

Go To

"Wszyscy jesteśmy bohatery! Ty! I Boo! I ja! Chomiki i łowcy wszystkich krajów - RADUJCIE SIĘ!!!"
Minsc, Baldur's Gate II: Cienie Amn

Pełna energii, zapału, absurdalnie przeszarzowana postać, bardzo często mentor jednego z głównych bohaterów. Zwykle grana przez gościnnie występującą gwiazdę z dłuższą listą ról niż u całej reszty obsady razem. Często jedyna rzecz ratująca produkcje Tak Zle Ze Az Dobre.

Advertisement:

Pierwsza kwestia Prima Balerona jest zwykle dramatyczna, pompatyczna i prawie zawsze można ją zastąpić "Czy ktoś zamawiał BALERON?!". Spróbujcie sami, to świetny ubaw.

Zwykle gra rolę Halasliwego Osilka, często z głosem jakby Polknal Megafon. Niekiedy jego rola to Cud Jednej Sceny. Przesadzony wygląd mile widziany, ale nie wymagany. Jeśli dwóch takich stoczy pojedynek, jest to Walka Na Balerony. Jeżeli każdy kogo spotkasz się tak zachowuje, to jesteś na Planecie Baleron.

Po angielsku - "Large Ham" (wielka szynka). Po japońsku - "Daikon" (biała rzodkiew).

Advertisement:

Przykłady:

  • Anime Tengen Toppa Gurren Lagann praktycznie dzieje się na Planecie Baleron, ale Kamina przebija wszystkich i nie ma odcinka by nie ryknął swojego ulubionego okrzyku:
    Kamina: ZA KOGO MNIE KURDE MASZ?!
  • Minsc. Patrz cytat na górze strony.
    • Oraz Korgan.
      "Uważaj, Mazzy! Bo przyjdzie Korgan i wsadzi ci ORGAN! Mam tu coś długiego! Twardego! I sięgającego aż do ziemi! Co możesz se dotknąć! Iiii pieścić!"

Top

How well does it match the trope?

Example of:

/

Media sources:

/

Report