Follow TV Tropes

Following

Pl / Porabaniec

Go To

https://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/nicholson.jpg
HE-E-E-E-ERE'S JOHNY!
Advertisement:

Porąbaniec to osoba, która jest niestabilna psychicznie i stanowi zagrożenie dla innych. Porąbańcy są zdolni do aktów szokującej przemocy, czy to z Usmiechem Mordercy, Przerazajaco Monotonnym Glosem, czy zwyczajną Niepowstrzymana Furia, i nie przebierają w ofiarach, przez co są wyjątkowo przerażający. To odróżnia ich od innych ekscentrycznych postaci, które są dziwne, mają obsesje albo wydają się szalone, ale przynajmniej czynią dobro albo nie przeszkadzają. Niektórzy bohaterowie mogą jednak przejść przez epizod Porąbania i nadal zachować swój status.

Wbrew temu, co sugeruje tytuł, wielu Porąbańców nie ogranicza się do toporów - wielu z nich preferuje wielkie noze, brzytwy albo inne narzędzia mordu, w tym pily lancuchowe albo topory z pilami lancuchowymi. Wielu Porąbańców to także Postrzelency, uwielbiający Naprawde Wielkie Spluwy robiące w ludziach naprawdę wielkie dziury albo broń pozwalającą im wymordować z łatwością dużą liczbę ludzi, jak dowolna bron maszynowa. Ci naprawdę porąbani wolą duza ilosc materialow wybuchowych albo odpowiednio duzy miotacz ognia.

Advertisement:

Bardzo rzadko prawdziwi Porąbańcy zostają glownymi bohaterami. Bardzo często pojawiają się w utworach o Superbohaterach i Kryminalach, najczęściej w roli Psychola Do Wynajecia.

Niestety, Telewizja Nie Klamie i w rzeczywistości porąbańcy byli odpowiedzialni za wiele tragedii.

Zobacz także: Automatycznie Brutalny, Zly Nocny Bombowiec i Czarny Rycerz. Najgorsze przyklady Pesciego to Porąbańcy, tak samo jak każda Yandere, kiedy już odbije jej na dobre. Kanoniczny charakter dla Porąbańca to Chaotyczny Zly (niektóre przykłady, jak niektóre odmiany Ofelii, mogą być Chaotyczne Neutralne lub Chaotyczne Dobre). Niekiedy Nieujarzmiony.


Advertisement:

Przykłady

Top

How well does it match the trope?

Example of:

/

Media sources:

/

Report