Follow TV Tropes

Following

Pl / Objac Wladze Nad Swiatem

Go To

Władza nad światem! Ambitny i bardziej logiczny niż zniszczenie ludzkosci cel niegodziwego planu. Może służyć jedynie karmieniu wybujalego ego niegodziwca, albo też po prostu uważa on, że pod jego rzadami ludziom będzie lepiej. Jakkolwiek by nie było, stawia go to po przeciwnej stronie barykady co bohaterowie, zawodowi czy spod znaku "chcę żeby to wszystko się skończyło". Zazwyczaj złoczyńcy zależy na bohaterze lub kims/czyms mu drogim w ramach jego planu. Jeśli do objęcia władzy nad światem trzeba go najpierw trochę zniszczyć, jest tak ponieważ Nie Zrobisz Omletu Bez Stluczenia Jaj.

Advertisement:

Złoczyńcy dążący do tego celu będą nierzadko walczyc z innymi zloczyncami dążącymi do zniszczenia świata i wtedy, ale bardzo rzadko, mogą nawet sprzymierzac sie z bohaterami. W końcu podbijać taki zniszczony świat to żadna frajda, nie? To, czy od razu po zakończeniu afery złoczyńca zaatakuje herosów, czy też pożegna się po dżentelmeńsku i wróci do swej kryjowki fenomenalnie wrecz ukrytej, zależy tylko od niego.

Ten motyw jest czasem podwazany kiedy jest już po wszystkim, i złoczyńca objal wladze, ale okazuje się że nie jest to wcale tak ciekawe - w końcu, co on teraz ma z tym wszystkim zrobić? Ponadto, jeśli rządzisz tym wszystkim, musisz kontrolować tych wszystkich maluczkich, a to gorsze niż Zaganianie Zyraf. Siedmiu miliardów żyraf.

Co poniektórzy przemyśleni złoczyńcy będą mieli konkretną wizję tego, co trzeba zmienić i uważali, że można to naprawić przy pomocy rządów silnej ręki.

Advertisement:

Po więcej informacji skonsultuj się z Katechizmem Zlego Wladcy, zbiorem praktycznych porad dla osób chcących być złym władcą imperium zła.

Top

How well does it match the trope?

Example of:

/

Media sources:

/

Report