Follow TV Tropes

Following

History Pl / StronaGlowna

Go To[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Pl/Trop}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: [[Pl/MotywJestTylkoNarzedziem motyw jest tylko narzędziem]] - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć [[Pl/OpowiesciZMotywem Opowieści Z Motywem]]. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że [[Pl/TelewizjaNieKlamie Telewizja nie kłamie]] i motywy da się znależć wszędzie.

to:

[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Pl/Trop}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: [[Pl/MotywJestTylkoNarzedziem motyw jest tylko narzędziem]] - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć [[Pl/OpowiesciZMotywem Opowieści Z Motywem]]. opowieści z motywem]]. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że [[Pl/TelewizjaNieKlamie Telewizja telewizja nie kłamie]] i motywy da się znależć wszędzie.


Skąd nazwa [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że [[Pl/TelewizjaNieKlamie Telewizja nie kłamie]] i motywy da się znależć wszędzie.

to:

Skąd nazwa [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem.[[Pl/OpowiesciZMotywem Opowieści Z Motywem]]. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że [[Pl/TelewizjaNieKlamie Telewizja nie kłamie]] i motywy da się znależć wszędzie.


[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Pl/Trop}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKłamie i motywy da się znależć wszędzie.

to:

[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Pl/Trop}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem [[Pl/MotywJestTylkoNarzedziem motyw jest tylko narzędziem]] - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKłamie [[Pl/TelewizjaNieKlamie Telewizja nie kłamie]] i motywy da się znależć wszędzie.


[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Trope}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/{{Telewizja}} TV]] Tropy? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKłamie i motywy da się znależć wszędzie.

to:

[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Trope}} [[{{Pl/Trop}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/{{Telewizja}} TV]] Tropy? [[Pl/TVTropes TV Tropy]]? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKłamie i motywy da się znależć wszędzie.


[[Pl/Administrivia/WitamyWTVTropes Witamy w TV Tropes!]]

to:

[[Pl/Administrivia/WitamyWTVTropes [[PlAdministrivia/WitamyWTVTropes Witamy w TV Tropes!]]


[+PlAdministrivia/WitamywTVTropes!+]

to:

[+PlAdministrivia/WitamywTVTropes!+]
[[Pl/Administrivia/WitamyWTVTropes Witamy w TV Tropes!]]


[+PlAdministrativia/WitamywTVTropes!+]

to:

[+PlAdministrativia/WitamywTVTropes!+]
[+PlAdministrivia/WitamywTVTropes!+]


Pl/Strona Główna

[+PlAdministrativia/WitamyWTVTropes!+]

''O co tu chodzi?'' Ta wiki jest katalogiem pisarskich sztuczek. Sięgamy do kociołka z historią, nabieramy pełną chochlę i nalewamy, życządc wam smacznego.

to:

Pl/Strona Główna

[+PlAdministrativia/WitamyWTVTropes!+]

[+PlAdministrativia/WitamywTVTropes!+]

''O co tu chodzi?'' Ta wiki jest katalogiem pisarskich sztuczek. Sięgamy do kociołka z historią, nabieramy pełną chochlę i nalewamy, życządc życząc wam smacznego.


[+Pl/Administrativia/WitamywTVTropes!+]

to:

[+Pl/Administrativia/WitamywTVTropes!+]
[+PlAdministrativia/WitamyWTVTropes!+]


[+PlAdministrativia/Witamy w TVTropes!+]

to:

[+PlAdministrativia/Witamy w TVTropes!+]
[+Pl/Administrativia/WitamywTVTropes!+]


[+Pl/Administrativia/Witamy w TVTropes!+]

to:

[+Pl/Administrativia/Witamy [+PlAdministrativia/Witamy w TVTropes!+]


Pl/Strona Główna

[+Pl/Witamy w Wiki/TVTropes!+]

to:

Pl/Strona Główna

[+Pl/Witamy [+Pl/Administrativia/Witamy w Wiki/TVTropes!+]
TVTropes!+][[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Trope}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/{{Telewizja}} TV]] Tropy? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKłamie i motywy da się znależć wszędzie.

I najważniejsze: ''nie jesteśmy [[Pl/{{Wikipedia}} Wikipedią]]''. U nas nie trzeba przytaczać setek cytatów, uzasadnień ani innych takich pierdół - jesteśmy dużo bardziej nieformalni. Jeśli nikt nie zainteresuje się twoją stroną dzięki [[Pl/{{Wikimagia}} Wikimagii]], to trudno, zwiędnie i ludzie o niej zapomną. Do tego czasu, powinna być dostępna w [[Pl/GlownyIndeksMotywow Głównym Indeksie Motywów]]. Doceniamy teksty pomysłowe, pisane żywym i barwnym językiem, na ironię też się nie obrażamy.

Do dyskusji nad tłumaczeniami nazw motywów służy [[https://tvtropes.org/pmwiki/posts.php?discussion=zbjz5qs6o7xgvf3fnv5iz41g odpowiedni temat na forum]].

to:

[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Trope}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/{{Telewizja}} TV]] Tropy? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKłamie i motywy da się znależć wszędzie.

I najważniejsze: ''nie jesteśmy [[Pl/{{Wikipedia}} Wikipedią]]''. U nas nie trzeba przytaczać setek cytatów, uzasadnień ani innych takich pierdół - jesteśmy dużo bardziej nieformalni. Jeśli nikt nie zainteresuje się twoją stroną dzięki [[Pl/{{Wikimagia}} Wikimagii]], to trudno, zwiędnie i ludzie o niej zapomną. Do tego czasu, powinna być dostępna w [[Pl/GlownyIndeksMotywow Głównym Indeksie Motywów]]. Doceniamy teksty pomysłowe, pisane żywym i barwnym językiem, na ironię też się nie obrażamy.

Do dyskusji nad tłumaczeniami nazw motywów służy [[https://tvtropes.org/pmwiki/posts.php?discussion=zbjz5qs6o7xgvf3fnv5iz41g odpowiedni temat na forum]].


[+Pl/Witamy w TVTropes!+]

to:

[+Pl/Witamy w TVTropes!+]
Wiki/TVTropes!+]


Pl/StronaGłówna

to:

Pl/StronaGłówna
Pl/Strona Główna


Pl/StronaGlowna

[+Pl/WitamyWTVTropes!+]

''O co tu chodzi?'' Ta wiki jest katalogiem pisarskich sztuczek. Sięgamy do kociołka z historią, nabieramy pełną chochlę i nalewamy, życząc wam smacznego.

[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Trope}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/{{Telewizja}} TV]] Tropes? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowiesciZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKlamie i motywy da się znaleźć wszędzie.

I najważniejsze: ''nie jesteśmy [[Pl/{{Wikipedia}} Wikipedia]]''. U nas nie trzeba przytaczać setek cytatów, uzasadnień ani innych takich pierdół - jesteśmy dużo bardziej nieformalni. Jeśli nikt nie zainteresuje się twoją stroną dzięki [[Pl/{{Wikimagia}} Wikimagii]], to trudno, zwiędnie i ludzie o niej zapomną. Do tego czasu, powinna być dostępna w [[Pl/GlownyIndeksMotywow Glownym Indeksie Motywow]]. Doceniamy teksty pomysłowe, pisane żywym i barwnym językiem, na ironię też się nie obrażamy.

Do dyskusji nad tłumaczeniami nazw motywów służy [[http://tvtropes.org/pmwiki/posts.php?discussion=zbjz5qs6o7xgvf3fnv5iz41g odpowiedni temat na forum]].

to:

Pl/StronaGlowna

[+Pl/WitamyWTVTropes!+]

Pl/StronaGłówna

[+Pl/Witamy w TVTropes!+]

''O co tu chodzi?'' Ta wiki jest katalogiem pisarskich sztuczek. Sięgamy do kociołka z historią, nabieramy pełną chochlę i nalewamy, życząc życządc wam smacznego.

[[Pl/MotywLiteracki Motywy literackie]], bądź, z angielska, [[{{Trope}} tropy]] (l.poj. "ta tropa"), to, przynajmniej wedle [[Pl/TaDrugaWiki tej drugiej Wiki]], "najmniejsze elementarne jednostki świata przedstawionego dzieła", czyli, w największym skrócie, to czego czytelnicy spodziewają się znaleźć w książce bądź filmie. Rzecz najważniejsza: Pl/MotywJestTylkoNarzedziem - o ile [[Pl/{{Klisza}} Klisze]] są motywami ogranymi do zdechu, to nie chodzi tutaj o wytykanie i wyśmiewanie klisz. Chodzi nam raczej o rozpoznawanie motywów i zabawę z nimi. Pl/LegendarneMotywy powinny być dobrym wprowadzeniem do tego, o co tu chodzi.

Skąd nazwa [[Pl/{{Telewizja}} TV]] Tropes? Tropy? Cóż, od tego zaczęliśmy, szukając motywów głównie w serialach, ale w końcu się nam znudziło i zaczęliśmy zerkać do innych mediów. Motywy literackie istnieją istnieją; nie tylko w telewizji. Istnieją też w życiu, o czym mogą zaświadczyć Pl/OpowiesciZMotywem. Pl/OpowieściZMotywem. A skoro i tak sztuka zwykle imituje życie, można przyjąć, że Pl/TelewizjaNieKlamie Pl/TelewizjaNieKłamie i motywy da się znaleźć znależć wszędzie.

I najważniejsze: ''nie jesteśmy [[Pl/{{Wikipedia}} Wikipedia]]''.Wikipedią]]''. U nas nie trzeba przytaczać setek cytatów, uzasadnień ani innych takich pierdół - jesteśmy dużo bardziej nieformalni. Jeśli nikt nie zainteresuje się twoją stroną dzięki [[Pl/{{Wikimagia}} Wikimagii]], to trudno, zwiędnie i ludzie o niej zapomną. Do tego czasu, powinna być dostępna w [[Pl/GlownyIndeksMotywow Glownym Głównym Indeksie Motywow]].Motywów]]. Doceniamy teksty pomysłowe, pisane żywym i barwnym językiem, na ironię też się nie obrażamy.

Do dyskusji nad tłumaczeniami nazw motywów służy [[http://tvtropes.org/pmwiki/posts.php?discussion=zbjz5qs6o7xgvf3fnv5iz41g odpowiedni temat na forum]].

Showing 15 edit(s) of 17

Top

How well does it match the trope?

Example of:

/

Media sources:

/

Report